top of page
  • Zdjęcie autoraŁukasz Basiaga

Trendy w UI/UX dla aplikacji mobilnych na 2023 rok


Przewidywane trendy designerskie na 2023 rok w projektowaniu aplikacji mobilnych to przede wszystkim ciemniejsze, bardziej nasycone kolory oraz kontrastowe kombinacje kolorów dla branż newTech oraz AI, ale też odziwo totalny kontrast do nasyceń w postaci mdłych, pastelowych, rozmytych barw w rozwiązaniach medycznych i biznesowych.

  1. Ciemniejsze tła - aplikacje mobilne będą coraz częściej stosować ciemniejsze tła, takie jak granatowe, czarne i ciemnoszare, aby wyróżnić treści i elementy interfejsu. Ci dunkle kolorystyka to obecnie jeden z największych trendów w projektowaniu aplikacji.

  2. Kontrastowe kolory - silne kontrasty między jasnymi i ciemnymi kolorami lub między dwoma mocnymi kolorami będą częściej stosowane, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i wyróżnić elementy interfejsu.

  3. Kolorowe akcenty - coraz więcej aplikacji będzie stosować kolorowe akcenty, aby zwiększyć rozpoznawalność swojego brandu lub dodawać wesołego nastroju do interfejsu. Te akcenty mogą być wykorzystane w postaci małych ikon, przycisków lub animacji.

  4. Pastelowe odcienie - jednocześnie spodziewa się, że pastelowe odcienie będą także popularne, szczególnie w przypadku aplikacji dla dzieci, stylowych aplikacji społecznościowych lub aplikacji związanych z modą i urodą.

  5. Mniej wyraziste barwy - niektóre aplikacje mogą również wybierać mniej wyraziste barwy, takie jak jasne beże, szarości i stonowane odcienie zieleni, aby zapewnić bardziej zrównoważony i spokojny wygląd.

  6. Kombinacje kolorów z naturalnymi elementami - aplikacje mobilne coraz częściej łączą kolory z naturalnymi elementami, takimi jak zielenie, odcienie ziemi, niebieskie odcienie oceanu czy ciepłe barwy zaczerpnięte z natury.


W 2023 roku możemy spodziewać się bardziej kontrastowych i intensywnych kolorów, jak również bardziej stonowanych, z naturalnymi elementami, z dominacją ciemniejszych tonów, ale również z wykorzystaniem pastelowych odcieni.12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page