top of page
  • Zdjęcie autoraŁukasz Basiaga

Wycena aplikacji mobilnej Android, iOS

Każdy z nas korzysta z szeregu aplikacji na co dzień, niezależnie od tego czy stosujemy ją do pracy, nauki, rozrywki czy komunikacji. Bywa że nowo powstający biznes ma pomysł na rozwiązanie problemów za pomocą aplikacji i trzeba zlecić jej wykonanie firmie zewnętrznej. Jakie zatem są koszty tworzenia takiej aplikacji? Na co się składają i jakie czynniki wpływają na ich wysokość? Oto kilka najważniejszych.

Elementy potrzebne do wyceny aplikacji mobilnej

Podsumowując, koszt aplikacji mobilnej zależy od wielu czynników, takich jak funkcjonalność, design, platforma, rodzaj aplikacji oraz zespół i specjaliści. Warto jednak pamiętać, że dobrze zaprojektowana i przygotowana aplikacja mobilna daje większe prawdopodobieństwo na to że odniesie sukces i zostanie pozytywnie przyjęta przez społeczeństwo.
 

Szacunkowe koszty aplikacji mobilnej


Szacunkowy koszt stworzenia aplikacji mobilnej może się wahać w zależności od kilku czynników. Ostateczna cena zależy od zakresu pracy, stopnia skomplikowania projektu, wymagań klienta, rodzaju aplikacji, platformy mobilnej oraz ilości osób zaangażowanych w projekt. Poniżej przedstawiam szacunkowe koszty stworzenia aplikacji mobilnej w AppCoders.eu , (ceny netto).

  • "Prosta gra" - koszt waha się od 10 000 zł do 50 000 zł.

  • "Narzędzie" - koszt waha się od 20 000 zł do 100 000 zł.

  • "IOT"- koszt waha się od 25 000 zł do 120 000 zł.

  • "Sklep internetowy" - koszt waha się od 30 000 zł do 150 000 zł.

  • "Usługi finansowe" - koszt waha się od 50 000 zł do 200 000 zł.

  • "Analiza danych" - koszt waha się od 80 000 zł do 300 000 zł.

Należy jednak pamiętać, że powyższe koszty są jedynie szacunkowe i w zależą od wielu czynników, takich jak: stopień skomplikowania projektu, wymagania klienta, liczba platform mobilnych, zespół pracujący nad projektem, czas realizacji projektu, a także koszty utrzymania i serwisu aplikacji po jej stworzeniu. Warto zawsze porozmawiać z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą dokładniej oszacować koszty i wybór najlepszego rozwiązania dla danej aplikacji. I zatroszczą się o właściwe wsparcie w późniejszym cyklu życia produktu.


Do sprawnego poprowadzenia projektu zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam dopracować procesy tak aby nasze aplikacje powstawały sprawnie i z nastawieniem na cel klienta. Chodzi o to aby aplikacja poprostu działała doskonale.

Zespół projektowy

Warto zauważyć, że każdy z wymienionych powyżej czynników wpływa na końcowy koszt tworzenia aplikacji mobilnej, a ich dokładne wyliczenie zależy od specyfiki projektu. Dzięki nam możesz liczyć na dość precyzyjne oszacowanie kosztów, a przygotowane wcześniej przez nas estymacje będą w dużej mierze miarodajne w całym procesie trwania współpracy.32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page